Salten Friluftsråd

Friluftsskoler Salten 2018

Ivrige deltakere på Saltdal friluftsskole 2017. Foran fra venstre: Marthe Bjørnli og Bassam Najem Foto: Camilla Olsen, Saltdal kommune

Friluftsskolen er et ferietilbud i nærmiljøet for barn og ungdom, med hovedfokus på 10–13-åringer. Målet med Friluftsskolen er å gi deltakerne lystbetont introduksjon til friluftsliv.

Friluftsskolen er et tilbud til barn og ungdom i sommerferien. I løpet av tre - fem dager skal deltakerne få prøve en rekke lærerike og artige friluftsaktiviteter. Friluftsskolen er et konsept utviklet i et samarbeid mellom Friluftsrådenes Landsforbund og Den Norske Turistforening. Noe er felles for alle friluftsskolene i hele landet: Allemannsrett, kart, leirliv, ferdsel og turer. I tillegg vil vi tilby lokalt tilpassede aktiviteter.

Ønsker du å delta på noen av friluftsskolene i Salten 2018?

Kontaktinformasjon: 

Bodø, 9.-13.07.18
Kontaktperson: Annette D. Hals. E-post: annette.hals@salten.no, tlf: 48026694

Informasjon friluftsskolen Bodø

Meløy, to skoler, 23.-26.06.18 og 10.-12.10.18:
Kontaktperson: Grete Høgmo Stenersen. E-post: Grete.H.Stenersen@meloy.kommune.no, tlf: 97114074

Gildeskål, 26.-28.06.18
Kontaktperson:  Heidi Bakke. E-post: bakhei@gildeskal.kommune.no , tlf: 99269507

Saltdal, 02.-06.07.18
Kontaktperson: Camilla Olsen. E-post: camilla.olsen@saltdal.kommune.no , tlf: 97123937

Sørfold, 25.-29.06.18
Kontaktperson: Steinar Strand. E-post: steinar.strand@sorfold.kommune.no , tlf: 47634955

Steigen, 25.-29.06.18
Kontaktperson: Camilla Andersen. E-post: camilla.andersen@steigen.kommune.no , tlf: 97674727   

Hamarøy, 25.-29.06.18
Kontaktperson: Ingeborg Lunde. E-post: ingeborg.lunde@hamaroy.kommune.no tlf: 99279018